fbpx

11 prezentów na Dzień Mamy, które nie spowodują kolejnej niepotrzebnej rzeczy.

11 prezentów na Dzień Mamy, które nie spowodują kolejnej niepotrzebnej rzeczy.

26 maja obchodzimy Dzień Mamy! 🙂

Dzień Mamy jest dla mnie dniem szczególnym, tego dnia, równy rok temu, wyszłam za mąż <3

Mam nadzieję, że za niedługi czas też zacznę świętować ten dzień jako mama i poczuje się tego dnia niezwykle wyjątkowo.

W tym wpisie chciałabym przedstawić mój punkt widzenia, jeżeli chodzi o kwestię prezentów.

Jestem zdania, że największym prezentem dla rodzica jest nasza obecność. Kiedy wyprowadzamy się z domu, rodzice zostają sami, chyba, że mamy rodzeństwo, bądź dalej z nimi mieszkamy.

Jestem zdania, że nic tak nie będziemy wspominać „na starość”, jak danych chwil, przygód, wydarzeń, które odbyły się razem.

Jestem zdania, że żaden prezent materialny nie zastąpi uścisku dłoni, przytulenia, rozmowy i bliskości.

Jestem zdania, że niestety wiele osób zdaje sobie z tego sprawę dopiero wtedy, jak nasz rodzic, w tym przypadku mama – odchodzi lub poważnie choruje.

Są też inne kwestie…

Być może masz złą relację z mamą… może ten dzień coś zmieni? Ja miałam z moją mamą różne relacje w ciągu mojego życia, gorsze, lepsze, lecz aktualnie zrozumiałam różne zachowania mojej mamy i swoje, przeprowadziłam z nią wiele rozmów i od kilku lat jest moją najlepszą ‘wręcz’ przyjaciółką. Dzwonię do niej dość często i zawsze mówię „Cześć Piękna!” itp. 

Być może nie masz mamy (nigdy jej nie poznałaś/oddała Cię/zabrano Ci ją/już nie żyje).

Dla każdego ten dzień może wyglądać inaczej.

Więc jeśli masz mamę i zastanawiasz się co jej kupić, to ja mam dla Ciebie pewne propozycje, oto one:

1. Ciasto

Upiecz swojej Mamie ulubione ciasto/tort/placek/deser/babeczki. A może już to kiedyś zrobiłaś? A może myślisz, że nie potrafisz piec? Nawet jeśli nie wyjdą – nie szkodzi. Wartością jest ten czas, który przeznaczasz na tą czynność z myślą o MAMIE.

2. Kwiaty (żywe)

Kwiaty będą rosły, żyły na pewno bardzo długo i za każdym razem, kiedy MAMA na nie spojrzy, to się uśmiechnie i będzie wspominała właśnie Ciebie 🙂

3. Kwiaty (cięte)

Która MAMA nie lubi ich dostawać? 🙂

4. Kobieca sesja zdjęciowa

Będzie niesamowitą pamiątką dla MAMY (być może ta sesja będzie pierwszą sesją w jej życiu?). Ta opcja jest troszkę kosztowna, faktycznie mamy fizyczną rzecz, lecz takich rzeczy się nie wyrzuca i są „wieczne”. Oczywiście bądź z mamą podczas sesji 😉

5. Mama i córka - sesja zdjęciowa

Tak jak wyżej, czas szybko przemija, a niesamowicie jest po iluś tam latach patrzeć jak się zmieniliśmy, jacy byliśmy do siebie podobni, albo i nie 😀 Na zdjęciu poniżej, ja z moją mamą 7 lat temu! Wiadomo, to nie profesjonalna sesja zdjęciowa, lecz pamiątka jest!

6. Wspólny wyjazd

Miejsce nie jest ważne, ważne, że razem. To też jest troszkę kosztowna sprawa (oczywiście zależy co wybierzesz), lecz właśnie ten czas w innym miejscu niż zwykle. Ja widzę łono natury, hamaki, huśtawki, herbatę, kwiaty, kocyk, kominek, świece, słyszę śpiewające ptaki i w tle nastrojową muzykę.

7. Kosmetyk naturalny

Własnoręcznie zrobiony – nie kupiony, nie chemiczny, naturalny. Czas poświęcony na przygotowanie, to jest to! A potem MAMA go używa i o nas myśli 🙂 Polecam peelingi cukrowe lub kawowe z dodatkiem cytryny, cynamonu i miodu 🙂

8. Wspólna kawa/herbata + rozmowa

Nie trzeba wyjeżdżać, nie trzeba nic kupować, można po prostu usiąść z mamą w domu/mieszkaniu i porozmawiać. Żyjemy tak szybko, że i na to czasem brakuje czasu. A może rozmawiasz z MAMĄ każdego dnia, świetnie! Ten Dzień, Ta Rozmowa, będzie WYJĄTKOWA! A może właśnie, dawno temu widziałaś się z MAMĄ? To będzie strzał w 10tkę!

9. Wspólny spacer

Kiedy ostatnio z NIĄ spacerowałaś? Niby coś zwykłego, prostego, a jakże pięknego 🙂

10. List

List, w którym napiszesz coś miłego, podziękujesz za wszystko, co Twoja MAMA w życiu zrobiła i przeprosisz za to, co Ty zrobiłaś złego, niemiłego, a nie miałaś okazji jeszcze przeprosić 😉

11. Słoiki

Słoiki??? Tak słoiki, zamiast listu możesz dać mamie własnoręcznie ozdobione 3 słoiki, do których włożysz karteczki, na których napiszesz:

1 – za co MAMĘ podziwiasz

2 – za co MAMIE jesteś wdzięczna

3 – za co MAMĘ przepraszasz

Myślę, że ta opcja jest najbardziej wzruszająca, oryginalna i wymagania finansowe są niewielkie lub zerowe 🙂 🙂 🙂

To jak? Która opcja przypadła Ci do gustu? A może masz już coś przygotowane? Wiem, wpis został wstawiony bardzo późno, lecz nie ma tego złego, może będzie inspiracją na przyszły rok!

 

Pozdrawiam cieplutko 🙂

Ania

Anna Mucha SzamAnka Porządku

Dodaj komentarz